Жалагаш (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Жалагаш
—  Округ  —
Жалағаш ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Покраина Кизилорда
Центар Жалагаш
Час. појас East (UTC+6)

Жалагаш (казашки: Жалағаш ауданы) е округ во Казахстан во покраината Кизилорда со центар град Жалагаш.[1]

Наводи[уреди]