Жак Кусто

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Жак Кусто

Жак Ив Кусто (француски: Jacques-Yves Cousteau, роден на 11 јуни 1910 - починал на 25 јуни 1997)[1] бил француски океанограф, научник, еколог и авантурист.

Литература[уреди]

Надворешни врски[уреди]

Wikiquote-logo.svg
Викицитат има збирка цитати поврзани со: