Демократска Партија на Турците на Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Демократска партија на Турците e политичка партија во Република Македонија Партијата моментално има еден член, Кенан Хасипи во Собранието на Република Македонија[1]

Наводи[уреди]

Надворешни врски[уреди]