Даутбал

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Даут Бали)
Прејди на: содржини, барај
Даутбал
Даутбал се наоѓа во Грција
Даутбал
Даутбал (Грција)


Даутбал или Даут Бал е солунско село во Егејска Македонија, Република Грција. Претставува адмминистративен центар на истоимената Даутбал.

Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]


Шаблон:Даутбал