Германски јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ова е преглед на германските јазици.

Германски јазици[уреди]

Симбол:

† - мртви јазици, вештачки зачувани во црквата или познати на науката по текстови.