Време на лет

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Во авијацијата, терминот време на лет претставува време за кои авионот се наоѓа во лет.

Кратки летови: <3 часа
Средни летови: 3 до 6 часа
Долги летови: >6 часа

Домашни[уреди]

Кратки летови[уреди]

Средни летови[уреди]

Долги летови[уреди]

Наводи[уреди]

Надворешни врски[уреди]