Владимир Исајчев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Владимир Исајчев

Исајчев на Четири дена Денкерк 2011
Лични податоци
Цело име Владимир Евгењевич Исајчев
Роден 26 април 1986 (1986-04-26) (28 г.)
 Русија
Висина 1,88 м
Маса 80 кг
Податоци за клубот
Мом. клуб Катјуша
Дисциплина Друмски велосипедизам
Улога Возач
Вид на возач Универзален возач
Професионални клубови
2005
2008-2010
2011-
Локомотив
Карпин-Галиција
Катјуша
Значајни победи
MaillotRusia.PNG Национален друмски првак (2013)
Последна промена
16 ноември 2014

Владимир Евгењевич Исајчев (руски: Владимир Евгеньевич Исайчев; р. 26 април 1986) — руски професионален друмски велосипедист, кој вози за UCI World Tour екипата Катјуша.[1]

Достигнувања[уреди | уреди извор]

2012
1. Етапа 5 Тур де Свис
2013
1. MaillotRusia.PNG Национално друмско првенство

Распоред на резултатите на Гранд Тур[уреди | уреди извор]

Гранд Тур 2009 2010 2011 2012 2013 2014
Jersey pink.svg Џиро 164
Jersey yellow.svg Тур СО 157
Jersey red.svg Вуелта 133 131

СО = се откажал

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]