Валеа Сеака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Валеа Сеака
—  Комуна  —
Држава  Романија
Округ Округ
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Валеа Сеака (романски: Valea Seacă) е комуна во округот Бакау во Романија.