Валбона (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Валбона се наоѓа во Албанија
Валбона
Валбона (Албанија)
Име: Валбона
Област: Кукс
Округ:
Општина: Маргегај
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: нема


2013-10-05 Valbona, Albania 8806.jpg

Валбона е село во северна Албанија. Селото се наоѓа во областа Кукс и во општината Маргегај.

Историја[уреди]

Географија[уреди]

Демографија[уреди]

Култура[уреди]

Личности[уреди]

Наводи[уреди]

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]