Бучерда Греноаса

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бучерда Греноаса
—  Општина  —
Бучерда Греноаса се наоѓа во Романија
Бучерда Греноаса
Местоположба во Романија
Координати: 46°11′29″ СГШ 23°50′16″ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Алба
Население (2002)[1]
 • Вкупно 2.234 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Бучерда Греноаса е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 2.234 жители.

Наводи[уреди]