Бецедилас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бецедилас

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Бецедилас
Површина
 • Вкупна 19 км2
Население (2006)
 • Вкупно 147 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Бецедилас е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.