Бајкулешти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бајкулешти
—  Општина  —
Бајкулешти се наоѓа во Романија
Бајкулешти
Координати: 45°04′ СГШ 24°42′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Арѓеш
Население (2002)[1] 6.312 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Бајкулешти (романски: Băiculeşti) е општина во округот Арѓеш во јужна Романија, во која живеат 6.312 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]