Бајза

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Бази се наоѓа во Албанија
Бази
Бази (Албанија)
Име: Бази
Област:
Округ:
Општина: Кастрит
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаБази е село во северна Албанија. Селото се наоѓа во близина на градот Скадар.

Историја[уреди]

Географија[уреди]

Демографија[уреди]

Култура[уреди]

Личности[уреди]

Наводи[уреди]

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]