Бариш Ермиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бариш Ермиш
Barış Ermiş
Позиција Бек
Висина 195
Тежина
Лига Турска кошаркарска лига
Евролига
Тим Бандирма Банвит
Роден 3 јануари 1985
Истанбул, Турција
Националност Турција
Професионална кариера сѐ уште

Бариш Ермиш (3 јануари 1985 во Истанбул) е турски професионален кошаркар, кој во моментот настапува за екипата на Бандирма Банвит.[1]

Наводи[уреди]

Надвореши врски[уреди]