Баница (Серско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Баница
Συμβολή
Баница Συμβολή се наоѓа во Грција
Баница
Συμβολή
Баница
Συμβολή
(Грција)
Географска широчина 41 ° 1' 59" сев. ш.
Географска должина 24° 4' 59" ист. д.


Баница (грчки: Συμβολή, Символи) е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди]

Историja[уреди]

Економија[уреди]

Демографија[уреди]

Општествени институции[уреди]

Културни и природни знаменитости[уреди]

Редовни настани[уреди]

Личности[уреди]

Култура и спорт[уреди]

Иселеништво[уреди]

Надворешни врски[уреди]