Аршали (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Аршали
—  Округ  —
Аршалы ауданы
Земја  Казахстан
Област Акмола
Центар Аршали
Час. појас БВ (UTC+6)

Аршали (казашки: Аршалы ауданы) е округ во областа Акмола во северен Казахстан.

Видете исто така[уреди]