Арзуа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Арзуа
Concello de Arzúa
Location of Arzúa within Galicia
Parroquias
Управа
 • Alcalde (Mayor)
Површина
 • Вкупна [[1 E+ 8_m²|155,89 км2]] (6,019 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 6.632 (INE) жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)
Портал Concello de Arzúa

Арзуа е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 155.89 km², и население од 6,632 жители (2004) и густина на население од 42.54 km².