Аминта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Аминта може да се однесува на:

Македонски кралеви[уреди]

Воени лица[уреди]

Хеленистчки кралеви[уреди]

Писатели[уреди]

Атлетичари[уреди]