Алваро Рафаел Гонзалез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Алваро Гонзалез
Alvaro González
Alvaro gonzalez.jpg
Лични податоци
Роден на 29 октомври 1984 (1984-10-29) (30 г.)
Роден во Монтевидео, Уругвај
Висина &100000000000001760000001,76 м
Позиција десно крило
Клупски податоци
Сегашен клуб Лацио Лацио
Број 20
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003-2007 Дефензор 47 (4)
2007–2009 Бока Јуниорс 33 (1)
2009–2010 Национал 37 (3)
2010- Лацио 51 (2)
Репрезентација
2006- Уругвај 19 (1)
* Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 21 септември 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 септември 2011

Алваро Рафаел Гонзалез Луенго (роден на 29 октомври 1984 година во Монтевидео) е уругвајски фудбалер, играч за врска, кој во моментов игра за Лацио во италијанската Серија А.

Надворешни врски[уреди]