Адренокортикотропен ослободувачки хормон

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Адренокортикотропниот ослободувачки хормон се продуцира од хипоталамусот како releasing хормон за адренокортикотропинот.

Види исто така[уреди]