Џејн Фонда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џејн Фонда
Jane Fonda Academy Awards 1990.jpg
Роден(а) 21 декември 1937
Њујорк, САД
Сопруг(а/и) Роџер Вадим (1965-1973)
Том Хејден (1973-1990)
Тед Тернер (1991-2001)

Џејн Фонда (англиски: Jane Fonda) е американска глумица, роден на 21 декември 1937 година во Њујорк.

Награди[уреди]

Надворешни врски[уреди]