Џансугиров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џансугиров
Џансугиров се наоѓа во Казахстан
Џансугиров
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°23′19″ СГШ 79°30′08″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Округ Сарканд
Час. појас Омско време (UTC+6)

Џансугиров е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди]