Јан Поланц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Јан Поланц
Лични податоци
Цело име Јан Поланц
Роден 6 мај 1992 (1992-05-06) (22 г.)
Податоци за клубот
Мом. клуб Лампре-Мерида
Дисциплина Друмски велосипедизам
Улога Возач
Последна промена
24 мај 2014

Јан Поланц (синхалски: Jan Polanc; р. 6 мај 1992) — словенечки професионален друмски велосипедист, кој вози за UCI World Tour екипата Лампре-Мерида.[1]

Наводи[уреди]

Надворешни врски[уреди]